середа, 28 червня 2017 р.

Комп'ютерний вірус-шифрувальник атакував комп'ютери в багатьох країнах


Вірус атакує комп'ютери під управлінням ОС Microsoft Windows шляхом шифрування файлів користувача, після чого виводить повідомлення про перетворення файлів з пропозицією здійснити оплату ключа дешифрування у біткоїнах в еквіваленті суми $300 для розблокування даних.

На сьогодні зашифровані дані, на жаль, розшифруванню не підлягають.
Служба безпеки України (СБУ) підготувала рекомендації щодо захисту комп'ютерів від кібератаки вірусу-здирника:

1. Якщо комп'ютер включений і працює нормально, але ви підозрюєте, що він може бути заражений, ні в якому разі не перезавантажуйте його (якщо ПК вже постраждав - також не перезавантажуйте його) - вірус спрацьовує при перезавантаженні і зашифровує всі файли, які містяться на комп'ютері.

2. Збережіть всі файли, які найбільш цінні, на окремий не підключений до комп'ютера носій, а в ідеалі - резервну копію разом з операційною системою.

3. Для ідентифікації шифрувальника файлів необхідно завершити всі локальні задачі та перевірити наявність наступного файлу : C:\Windows\perfc.dat.

4. В залежності від версії ОС Windows встановити патч з ресурсу:
- для Windows XP;
- для Windows Vista 32 bit;
- для Windows Vista 64 bit;
- для Windows 7 32 bit;
- для Windows 7 64 bit;
- для Windows 8 32 bit;
- для Windows 8 64 bit;
- для Windows 10 32 bit;
- для Windows 10 64 bit.

Знайти посилання на завантаження відповідних патчів для інших (менш розповсюджених та серверних версій) OC Windows можна за цією адресою.

5. Переконатися, що на всіх комп'ютерних системах встановлене антивірусне програмне забезпечення функціонує належним чином та використовує актуальні бази вірусних сигнатур. За необхідністю встановити та оновити антивірусне програмне забезпечення.

6. Для зменшення ризику зараження, слід уважно відноситися до всієї електронної кореспонденції, не завантажувати та не відкривати додатки у листах, які надіслані з невідомих адрес. У випадку отримання листа з відомої адреси, який викликає підозру щодо його вмісту - зв'язатися із відправником та підтвердити факт відправки листа.

7. Зробити резервні копії усіх критично важливих даних.

Довести до працівників структурних підрозділів зазначену інформацію та рекомендації, не допускати працівників до роботи із комп'ютерами, на яких не встановлено вказані патчі, незалежно від факту підключення до локальної чи глобальної мереж.Джерело: https://ua.censor.net.ua/n445674